Wernisaż w Muzeum Karykatury – dwie wystawy

wydarzenie-13_fot-4

W dniu 9 marca br. odbyły się w Muzeum Karykatury w Warszawie wernisaże dwóch wystaw. Wyjątkowo licznie zgromadzona publiczność bardzo żywo oklaskiwała wszystkich obecnych na uroczystości autorów obu wystaw. Pierwsza z nich to wystawa indywidualna Marcina Bondarowicza „Strażnik tajemnic”. Marcin Bondarowicz jest wyróżniającym się, niezwykle oryginalnym i poruszającym widza artystą. Posługuje się nienaganną techniką plastyczną, dzięki której skutecznie realizuje swe wizje artystyczne. Pokazano również krótki film o artyście, który wzmocnił jeszcze aurę tajemniczości związanej z jego twórczością. Druga wystawa to „Cztery pory karykatury – rysunki roku 2015″, prace nagrodzone i wyróżnione w całorocznym konkursie organizowanym w 2015 roku przez Muzeum Karykatury. W czasie wernisażu wręczono główne nagrody w czterech częściach konkursu oraz nagrody roczne „Rogate ołówki”. Przypominamy, że:

I nagrodę i Rogaty Ołówek otrzymał Krzysztof Grzondziel – za pracę bez tytułu,

I nagrodę i Rogaty Ołówek otrzymał Witold Mysyrowicz – za pracę „Negocjacje-gra”,

III nagrodę i Rogaty Ołówek otrzymał Jarosław Kozłowski –  za pracę „Świadkowie”

a nagrodę specjalną SPAK, Michał Graczyk za pracę bez\ tytułu.

Obu wystawom towarzyszą obszerne, starannie opracowane katalogi. Wernisaż zaszczycił swą obecnością Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Krzysztof Czabański.

Poniżej publikujemy kilka zdjęć z wernisażu, który pozyskaliśmy dzięki uprzejmości Muzeum Karykatury. Autorką wszystkich zdjęć jest pani Katarzyna Majek.